suszarka do włosów
fot. unsplash.com

Suszarka do włosów jest sprzętem, który znajduje się w każdej łazience, bez suszarki ciężko wyobrazić sobie życie. W końcu to szybko oraz skuteczny sposób na wysuszenie włosów. Ale jak wybrać odpowiedni model? Na co koniecznie zwrócić uwagę? 

Suszarka do włosów – jak działa?

Suszarka do włosów jest urządzeniem, z którego korzystał chyba każdy z nas. Zasada działania suszarki do włosów jest bardzo prosta – ogrzewa ona powietrze, a jednocześnie je wydmuchuje, co sprawia, że można suszyć włosy pod strumieniem powietrza, którego temperaturę możesz kontrolować. 

Na co zwrócić uwagę, kiedy kupujesz suszarkę? 

Zakup suszarki wiąże się z koniecznością wyboru odpowiedniego modelu. Z pewnością nie jest to proste zadanie, ponieważ na rynku nie brakuje różnych rozwiązań, ale kiedy już raz wybierzesz model suszarki dla siebie, możesz mieć pewność, że będzie ona doskonale działać przez długie lata. Na co zwrócić uwagę? 

suszarka jonizująca
fot. unsplash.com

Moc urządzenia.

Jest to jeden z najważniejszych aspektów wyboru urządzenia, jakim jest suszarka. Nie powinna ona być zbyt słaba, bo wtedy nie będzie suszyć odpowiednio mocno. Im większa moc, tym lepiej. Dlatego jeśli do wyboru masz słabe urządzenie i takie, o większej mocy działania – wybierz to silniejsze. 

Programy i możliwość regulacji.

Kiedy wybierasz suszarkę do włosów, to koniecznie musisz wybrać model, który nie tylko suszy stałym powietrzem, ale daje przede wszystkim możliwość dopasowania siły strumienia i regulację temperatury. Jest to ważne z dwóch powodów. Po pierwsze nie wszystkie włosy powinny być suszone w takiej samej temperaturze. W końcu niektórzy mają bardziej delikatne i podatne na zniszczenia włosy, które wymagają delikatniejszego używania temperatury czy delikatnego mycia włosów. Czasami włosy są na tyle gęste i grube, że potrzeba do ich wysuszenia większej mocy. Suszarka do włosów może być zresztą też używana do stylizacji, a wtedy nie jest wymagana duża moc, a raczej ciepłe powietrze, ale z niewielkim nawiewem. Dlatego ważne jest, aby urządzenie dawało jak najwięcej możliwości, jeśli chodzi o jego regulację. Wiele suszarek ma też różne dodatkowe opcje, takie jak na przykład jonizacja. Dzięki niej suszarka chroni włosy przed nadmiernym wysuszeniem.

Długość kabla.

Suszarki są urządzeniami, które do funkcjonowania potrzebują energii elektrycznej, dlatego mają kabel zasilający. Jednak, jeśli będzie on zbyt krótki, to używanie suszarki nie będzie zbyt wygodne. Wybierz kabel takiej długości, aby korzystanie z urządzenia było bardzo wygodne! Najlepiej, aby miał on minimum 2 – 3 metry długości i pozwalał na swobodne używanie suszarki w każdych warunkach. 

suszarka
fot. unsplash.com

Wygląd.

Nie oszukujmy się – to, jak wygląda urządzenie jest bardzo ważne! Jeśli suszarka nie będzie wyglądać ładnie, to z pewnością nie będziesz z niej chętnie korzystać. Suszarka powinna mieć przyjemny dla oka wygląd, na szczęście na rynku nie brakuje ciekawych modeli, które nie tylko doskonale działają, ale przy tym świetnie wyglądają. 

Waga.

Suszarka do włosów jest urządzeniem, które czasami bywa używane przez dłuższy czas – szczególnie wtedy, kiedy używasz jej do modelowania włosów. Dlatego nie powinna ona być zbyt ciężka, inaczej korzystanie z niej będzie prawdziwą katorgą. Najlepiej sprawdzają się lekkie i dobrze układające się w dłoni modele. Zanim kupisz urządzenie o ile to tylko jest możliwe, sprawdź jak ci leży – jeśli jest niewygodna, to na pewno używanie jej na co dzień nie będzie niczym przyjemnym.

Gdzie kupić suszarkę – stacjonarnie czy online?

Suszarki do włosów bez problemów znaleźć można w wielu sklepach stacjonarnych oraz internetowych, ale gdzie najlepiej ją kupić. Odpowiedź na to pytanie nie jest prosta. Z jednej strony sklep stacjonarny daje możliwość obejrzenia urządzenia z bliska i sprawdzenia, czy w ogóle nam się podoba na żywe. A z drugiej jest to często także miejsce, w którym ceny są wyższe. Dlatego dobrym rozwiązaniem wydaje się sprawdzenie suszarki do włosów w sklepie, ale dokonanie zakupu online – wiele osób wybiera taką opcję, jeśli chodzi o zakupy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here