Zła kondycja włosów

Jedwabiste, jędrne i zadbane włosy to marzenie chyba każdej kobiety. Tym bardziej, że wszelkie reklamy pokazują nam, że to możliwe. Co, jeżeli w praktyce osiągnąć taki efekt wcale nie jest łatwo? Powodów może być wiele.

Jednym z takich rzeczy, na które powinniśmy zwrócić uwagę to nasze zdrowie. Zła kondycja włosów może być jednym z objawów chorób, takich jak chociażby nadczynność lub niedoczynność tarczycy, anemia. Czasami znacznie pogarszający się stan włosów może być też objawem nowotworów, chorób zakaźnych lub chorób wątroby. Oczywiście najlepiej w pierwszej kolejności skonsultować się z lekarzem oraz wykonać wszystkie niezbędne badania by wykluczyć bądź potwierdzić przypuszczenia. Kolejną rzeczą, na którą powinniśmy zwrócić uwagę, to nasza dieta. Najważniejsze aby była odpowiednio zbilansowana i bogata w witaminy i minerały (szczególnie w witaminę B, magnez, cynk, białko, selen oraz siarkę). Niedobór wymienionych składników może przyczynić się do złej kondycji włosów i ich częstego wypadania. Nie tylko stres i brak odpoczynku mogą spowodować osłabienie i nadmierne wypadanie włosów, ale też przy depresji mogą pojawić się problemy z włosami, a niektóre leki zażywane na co dzień (w tym antydepresanty) mogą mieć wpływ na ich kondycję.

Oprócz wyżej wymienionych powodów pozostaje też kwestia pielęgnacji włosów. Najczęściej przyczyna leży w kontakcie włosów z wysoką temperaturą (np. prostownica, suszarka, lokówka). Również źle dobrane kosmetyki do włosów mogą przynieść więcej złego niż dobrego. Należy zwracać uwagę na skład kosmetyków i unikać takich jak: SLS, DEA i glikole. Ich działanie często powoduje alergie. Długotrwałe farbowanie (szczególnie rozjaśnianie) ma też wpływ na kondycję włosów i w tym wypadku trzeba zwrócić uwagę na odpowiednią pielęgnację. Ważne, aby wsłuchać się w swój organizm i obserwować co nam służy a co nie. By włos nieco odżył warto też co jakiś czas podciąć zniszczone końcówki.

Kobiety w ciąży, bądź przechodzące menopauzę nie mają powodów do zmartwień, gdyż w ich wypadku jest to czymś zupełnie normalnym i naturalnym.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here