Jak zorganizować transport mebli podczas przeprowadzki?

Rzadko się przeprowadzamy z całym dobytkiem, jednak gdy taka sytuacja zaistnieje, zastanawiamy się, czy taksówki mają usługi typu przewozy mebli? Zdarza się, że chcielibyśmy sami przewieźć swoje rzeczy, gdyż wynajęty kierowca musiałby zbyt długo czekać pod blokiem, aż zniesiemy wszystkie meble i inne szpargały.

Jaki kierowca zawiezie nasze meble?

Myślimy o koledze lub innym przyjacielu, który miałby przyczepę. Wówczas bez stresu oraz zbytniego pośpiechu moglibyśmy uporać się z całym dobytkiem. Wielu z nich ma samochody bez haków holowniczych, zatem ciężko będzie wyszukać kogoś, kto będzie miał akurat auto z hakiem. Wówczas wystarczyłoby wynająć jedynie przyczepkę i koszty usługi byłyby bardzo niskie. Można powiedzieć,
że nawet bardzo niskie.

Wreszcie udało nam się znaleźć osobę, która miała przy swoim pojeździe osobowym hak holowniczy. Przeprowadzka niedługo ruszy.

Czy na pewno kierowca kategorii B może ciągnąć przyczepkę z meblami?

Okazuje się, że tak, ale pod ważnym warunkiem. Mianowicie musimy naładować przyczepę tylko do 750 kilogramów. Jeżeli okaże się, że jest cięższa, nasz kierowca dostanie mandat, a my nie dowieziemy swego majdanu do celu.

Wpadliśmy więc na pomysł, by wynająć przyczepkę niewielkich rozmiarów, która na pewno nie przekroczy tych nieszczęsnych siedemset pięćdziesiąt kilogramów wagi. Nasza przeprowadzka przeciągnie się, ponieważ trzeba będzie jechać na dwa razy, a może nawet więcej?

Najpierw zapakowaliśmy szafę z przedpokoju oraz fotele i wersalkę. Dorzuciliśmy trochę drobnego sprzętu kuchennego, zapakowanego w pudła. Pościel typu kołdry i poduszki idealnie wypełniły wolną przestrzeń. Pognaliśmy trzysta kilometrów do naszego nowego domu. Na miejscu szybko przenieśliśmy graty do mieszkania na drugim piętrze, aczkolwiek trochę się zasapaliśmy.

Przy kolejnym transporcie złapaliśmy gumę.

Zdarzają się takie przypadki, to fakt, na szczęście jechaliśmy przepisowymi 50 km/h więc przechył samochodu był niewielki. Złapaliśmy gumę w przednim kole auta. Szybko się uporaliśmy ze zmianą koła i przeprowadzka zakończyła się sukcesem.

Zobacz też: https://www.nuzle.pl/stanowisko/kierowca-kat-b

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here