Pielęgnacja twarzy ze względu na rodzaj cery

Kosmetyki do twarzy to sprawa niezwykle delikatna. W zależności od rodzaju cery musimy inaczej dobierać odpowiednie produkty. Odpowiedni wygląd to przecież nie tylko kwestia odpowiedniego samopoczucia, ale też przede wszystkim zdrowia. Każdy przyzna, że skóra twarzy to zdecydowanie najbardziej wyróżniająca się cecha naszego wyglądu.

Możemy rozróżnić różne rodzaje cery, zasadniczo dzielimy ją na cztery główne: normalną, tłustą, suchą i mieszaną. Każda wyróżnia się innymi preferowanymi rodzajami produktów. Dodatkowo wyróżniamy dodatkowe cechy takie jak cera dojrzała, wrażliwa, alergiczna, z przebarwieniami, naczyniowa. Można się w tym łatwo pogubić. Kosmetyki do twarzy i jego wybór to całkiem skomplikowany proces. Jak dobrać produkty pod siebie? Najlepiej obserwować zachowania naszej skóry w różnorodnych warunkach. Jak reaguje chociażby na zimno, czy inaczej zachowuje się z powodu wiatru, wilgoci i innych warunków wynikających z atmosfery.

W internecie możemy znaleźć różnorodne testy w formie pytań, które pomogą odpowiednio zakwalifikować Twoją skórę. Pytania dotyczą chociażby łuszczenia się, rozszerzalności porów, tendencji do powstawania krostek czy wyprysków. Na rodzaj pielęgnacji wpływa też grubość skóry, jej jednolitość, matowość. Sprawdź jak Twoja skóra reaguje na jej przemycie, być może występują wtedy jakieś stany zapalne? Gdy już odpowiednio zakwalifikujemy swój rodzaj cery to możemy już indywidualnie dostosować się do rad wchodzących np. wyłącznie do cery tłustej. Dowiemy się wtedy, że warto stosować choćby płyny tonizujące.

Nie zaszkodzi spróbować użyć peelingów chemicznych różnego rodzaju np. migdałowy. Różnorodność produktów może robić wrażenie: bibułki maskujące, maseczki, kremy nawilżające. Dlatego tak ważne jest określenie rodzaju swojej cery. Cera mieszana proponuje całkiem inny rodzaj produktów. Należy więc podchodzić do tego z dużą cierpliwością. Zwłaszcza gdy dotyczy to tak delikatnych spraw jak trądzik czy alergia. Pomyłka może znacznie utrudnić odpowiednią pielęgnację.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here