prostowanie włosów
fot. pexels

Lubisz mieć idealnie proste włosy i zastanawiasz się, jak w odpowiedni sposób prostować je bez niszczenia? Musisz uświadomić sobie, że prostowanie zawsze w mniejszym lub większym stopniu wpływać będzie na stan włosów, ale możesz negatywne skutki działania temperatury zminimalizować – zobacz jak to możesz zrobić!

Myj delikatnie i odżywiaj

Prostowane regularnie włosy są po prostu bardziej podatne na zniszczenia niż zdrowe włosy. Dlatego kluczowe jest to, żeby podczas mycia i codziennej pielęgnacji zachować szczególną delikatność. Mycie włosów musi być delikatne, nie szarp ich, raczej masuj skalp oraz włosy. A po umyciu nie zapomnij o tym, aby zastosować odpowiednią odżywkę nawilżającą. Wybierz kosmetyk, który przeznaczony jest do używania na zniszczonych włosach. Unikaj raczej stosowania kosmetyków do włosów, które w swoim składzie mają alkohol. Ma on działanie wysuszające, a więc będzie jeszcze bardziej niszczył twoje włosy.

pielęgnacja włosów
fot. pexels

Używaj kosmetyków termoochronnych

Odpowiednio używane kosmetyki termoochronne są kluczowe dla dobrego stanu twoich włosów. Zanim włączysz prostownicę, to koniecznie użyj termoochronnych kosmetyków w spreju czy też w odżywce bez spłukiwania. Nie żałuj ich podczas nakładania – ważne jest to, aby kosmetyk dokładnie pokrywał włosy. Kosmetyki termoochronne mają za zadanie zmniejszenie oddziaływania wysokiej temperatury na włosy. Dlatego, kiedy stosujesz suszarkę czy używasz prostownicy, koniecznie o nich pamiętaj. Każdy kosmetyk chroni  włosy w innym zakresie temperatur, więc koniecznie sprawdź, czy twoje włosy będą odpowiednio zabezpieczone. Większość nowoczesnych prostownik ma wskaźnik temperatury, więc możesz ją zmniejszyć, jeśli twój kosmetyk nie zapewnia ochrony także w bardzo wysokiej temperaturze. 

Czesz delikatnie

Kiedy czeszesz włosy, które często prostujesz, zachować delikatność. Nie szarp włosów nadmiernie, bo możesz je pokruszyć. Musisz zachować ostrożność. Zamiast grzebienia wybierz raczej szczotkę z naturalnym włosiem, która delikatnie rozczesuje.

Wybierz odpowiednią prostownicę

Na rynku dostępny jest szeroki wybór prostownik, ale jaką wybrać? Najlepszym rozwiązaniem, które jest delikatne dla włosów, są prostownice ceramiczne. Nie szarpią one włosów, mają także działanie ochronne. Prostownica powinna być dobrana do rodzaju włosów – jeśli masz z reguły raczej proste lub tylko lekko falowane włosy, to możesz skorzystać z szerokiej prostownicy i używać niskiego zakresu temperatur. A jeśli twoje włosy są bardzo mocno kręcone, potrzebujesz urządzenia, które działa w wysokim zakresie temperatur. Dla osób, które mają mocno kręcone włosy najlepiej sprawdzą się prostownice z wąskimi płytkami, które pozwalają na większą precyzję podczas układania włosów. Na rynku znajdziesz także urządzenia ze specjalnymi ceramicznymi wkładami jonizującymi, które podczas prostowania wygładzają i odżywiają włosy.

prostownica do włosów
fot. pexels

Nie stosuj prostownicy codziennie

Jeśli nie musisz, odpuść sobie prostowanie i zabiegi pielęgnacyjne od czasu do czasu! Twoje włosy nie muszą być idealnie proste, żeby dobrze się prezentować, daj im więc od czasu do czasu szansę na odpoczynek, a na pewno zauważysz znaczną poprawę ich kondycji. To najlepsze rozwiązanie, aby uniknąć dalszego pogłębiania się zniszczeń włosów. 

Regularnie podcinaj końcówki

W przypadku regularnie prostosowanych włosów można zauważyć z czasem wykruszanie się końcówek, ich rozdwajanie oraz nadmierne wysychanie. Żeby tego unikać regularnie, podcinaj końcówki. Najlepiej raz w miesiącu lub maksymalnie raz na dwa miesiące delikatnie je skrócić, dzięki czemu będą dalej prezentować się doskonale, a ty nie będziesz musiała obawiać się złego wyglądu włosów. Podcinanie końcówek to jedyny sposób na to, aby pozbyć się rozdwojonych końcówek, nie można ich w żaden sposób skleić. Podcinać włosy należy przy użyciu bardzo ostrych nożyczek, jeśli nie będą one wystarczająco ostre, to włosy będą poszarpane. Dlatego najlepiej na podcinanie udać się do fryzjera, który zrobi to przy użyciu profesjonalnych nożyczek fryzjerskich. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here