Sucha zgnilizna kapustnych

Rośliny zaliczane do rodziny kapustowatych charakteryzują się bardzo dużą popularnością na terenie Polski i wielu innych krajów.

Są one wykorzystywane jako produkty spożywcze lub jako karma dla zwierząt. Warzywa kapustowate są uprawiane nie tylko w gospodarstwach rolnych i ogrodniczych, ale również przez osoby prywatne posiadające przydomowe ogródki lub własne działki. Uprawiając rośliny kapustowate należy pamiętać o ich odpowiedniej pielęgnacji, dbaniu o ich wzrost czy też walce z różnymi chorobami, takimi jak na przykład sucha zgnilizna kapustnych.

Co warto wiedzieć o suchej zgniliźnie kapustnych?

Wspomniane wyżej schorzenie jest problemem, który dotyka w głównej mierze siewki, liścienie, a także liście właściwe uprawianych roślin. Głównymi objawami tego problemu są szare lub białe plamy na liściach o kolorze jasnobrunatnym i średnicy kilku milimetrów. Plamy te posiadają owalny kształt. Choroba ta osłabia łodygę, która przybiera żółty kolor oraz jest podatna na złamania. Objawy tego schorzenia pojawiają się na liściach w porze jesiennej, a wiosną można ją zauważyć na korzeniowych szyjkach rzepaku.

sucha zgnilizna kapustnych

Zgnilizna kapustnych jest schorzeniem, które dotyka roślin, takich jak rzepak, kalafior oraz kapusta. Problem ten we wzmożonym stopniu pojawia się w czasie deszczu lub gdy panuje duża wilgotność powietrza. Rezultatem tej choroby jest zły stan wspomnianych wyżej roślin, a to z kolei przekłada się na o wiele niższe zbiory. To właśnie dlatego warto zadbać o właściwą pielęgnację uprawianych warzyw czy też rzepaku.

Choroba, jaką jest sucha zgnilizna kapustnych może być zwalczana poprzez stosowanie oprysków chemicznych bazujących na fungicydach. Preparaty tego rodzaju są dostępne w ofertach bardzo wielu firm zajmujących się produkcją oraz dystrybucją substancji dla branży rolniczej czy też ogrodniczej. Na szczęście znalezienie dobrych producentów, a także sprzedawców preparatów do walki z chorobami roślin jest bardzo łatwe. Wystarczy tylko skorzystać z Internetu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here