masaż klasyczny

Polega on na ugniataniu, pocieraniu i uciskaniu poszczególnych partii ciała, w celu rozluźnienia mięśni i poprawy samopoczucia klienta. Jest to także forma zabiegu pomagającego w dolegliwościach związanymi z bólami mięśni, ścięgien i kręgów. Aby wprowadzić osobę masowaną w stan odprężenia często pomieszczenie w którym jest masowana jest przyciemnione, w tle leci odprężająca muzyka, a węch wyczuwa pięknie pachnące olejki aromaterapeutyczne. Dobrze, wiemy już co to jest masaż klasyczny, ale pozostaje pytanie: do czego on służy?

Masaż klasyczny poprawia przepływ krwi w organizmie, zmniejsza napięcie mięśniowe, co przyczynia się w bardzo dużym stopniu do kojenia układu nerwowego i co ważniejsze przyspiesza gojenie się tkanek. Masaż ten ma same plusy, oprócz powyższych przykładów poprawia on także elastyczność stawów, ułatwia oddychanie, ma pozytywny wpływ na kondycje skóry i co ważne poprawia także samopoczucie.

Masaż taki odpowiedni jest dla osób z różnymi dolegliwościami dotyczącymi mięśni, stawów, a nawet psychiki. Będąc masowanym łagodnieje, a nawet zostaje eliminowany stres związany, na przykład z pracą bądź rodzinną sytuacją. Rodzajów stresu jest bardzo dużo, jedno jest jednak pewne, jeżeli jesteśmy zestresowani, wręcz wskazany jest dobrze wykonany masaż klasyczny. Jako ciekawostkę można podać genezę tego masażu, mianowicie pochodzi ona od starożytnych Chińczyków, gdzie 3 tysiące lat temu w taki sposób łagodzono bóle i inne dolegliwości zdrowotne.

Techniki wykonywania masażu klasycznego są różne, jednak wyróżnia się kilka podstawowych metod. Są to: ugniatanie, głaskanie, rozcieranie, wyciskanie, oklepywanie, a także wibracja i wstrząsanie. Wszystkie te metody są stworzone po to, aby jak najlepiej rozmasować mięsień i ukoić ból, bardzo delikatne techniki, takie jak na przykład głaskanie lub rozcieranie są bardzo często używane głównie w celu ukojenia psychicznego i poprawy stanu emocjonalnego. Głaskanie i rozcieranie jest bardzo przyjemne, pozwala się w pełni odprężyć i eliminuje napięcia mięśniowe. Przed masażem klasycznym warto zadbać o dobre nawodnienie organizmu, wpływa to na lepsze wypłukiwanie toksyn, które rozpadają się podczas masażu. Zestresowane mięśnie gromadzą toksyny, a także mogą się w nich pojawiać stany zapalne, warto więc przed masażem, jak i po nim dobrze się nawodnić.

Aby dowiedzieć się jeszcze więcej nad plusami masażu klasycznego, warto odwiedzić stronę wrosinski.pl są tam szczegółowo opisane wszystkie aspekty związane z masażem klasycznym i nie tylko.

W skrócie masaż klasyczny jest stworzony dla wszystkich osób, które spotykają się z bólami stawów lub mięśni, a także dla tych, których często męczy nadmierny stres i nie mają jak się go pozbyć. Masaż jest dobry na wszystko, nie dość że łagodzi stres i poprawia samopoczucie, to jeszcze jest odprężeniem dla naszych zmęczonych mięśni, które tak samo jak nasza głowa potrzebują odpoczynku i solidnej regeneracji. Nie czekajmy więc i zadbajmy o swój organizm już teraz.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here