Krzesła welurowe

Właśnie urządzasz jadalnię albo wybierasz krzesła do stołu, przy którym zasiadasz z całą rodziną do obiadu? Zwróć uwagę na krzesła obite materiałem welurowym. Właśnie takie cieszą się dzisiaj największą popularnością i wpisują się w obowiązujące kanony mody, jeśli weźmiemy pod uwagę trendy wystroju wnętrz. Dlaczego warto stawiać na krzesła welurowe i do jakich aranżacji sprawdzą się najlepiej? Szczegóły poznasz poniżej. 

Właściwości weluru

Welur jako materiał obiciowy do różnego rodzaju mebli tapicerowanych nadaje się idealnie. Jest elastyczny i sprężysty, ale do tego idealnie modny. Jest gruby, przez co odporny na intensywne użytkowanie, co akurat w przypadku siedzisk i oparć krzeseł ma ogromne znaczenie. Materiał welurowy jest odporny na wycieranie i darcie, a ten najlepszej jakości łatwo utrzymać w czystości, może też być wodo i plamoodporny. 

Welur jako element dekoracyjny wnętrz 

Dzisiaj materiał welurowy jest tak popularny, że z powodzeniem udaje się wybierać elementy wyposażenia wnętrz w rozmaitych kolorach i wzorach. Bez problemu udaje się je dopasowywać do stylu aranżacji danej przestrzeni. 

Nie ma wątpliwości, że welur jest materiałem, który dodaje elegancji i luksusu, ale jednocześnie jest na tyle uniwersalny, że doskonale wpisuje się jako dekor we wnętrzach urządzonych bez względu na styl. Zamów nowe krzesło welurowe jako dodatek dekoracyjny do klasycznego salonu, element ożywiający minimalistyczny salon w stylu skandynawskim czy nieco surową jadalnię w klimacie loftowym. Krzesła obite welurem będą się pięknie prezentować w kuchniach w stylu nowoczesnych albo w reprezentacyjnych salonach glamour. 

Wybieraj krzesła wedle indywidualnego gustu. Mogą mieć prostą formę albo bardziej ozdobną, na przykład z pikowaniem czy wyróżniającymi się dżetami. Dzisiaj najmodniejszy jest welur w kolorze butelkowej zieleni, brudnego różu albo czerni, natomiast możesz wybierać welurowe krzesła według indywidualnego gustu i takie, które pasują do danego wnętrza. 

Krzesła obite welurem najlepszej jakości 

Wybierając krzesła welurowe, koniecznie zwracaj uwagę na ich jakość. Oczywiście, design i estetyka są istotne, natomiast to funkcjonalność krzeseł stanowi priorytet. Krzesła muszą być przede wszystkim wygodne, aby można było biesiadować na nich przez wiele godzin. Szczególną uwagę zwróć na siedzisko, które powinno być na sprężynach oraz na elastycznej gąbce oraz na odpowiednio wyprofilowane oparcie. Krzesło powinno mieć też właściwą wysokość. Standardowe stoły mają 75 cm wysokości, więc uniwersalne krzesło ma około 45 cm wysokości. Chodzi o to, aby siedząc przy stole, nie dotykać kolanami jego blatu. 

Wybieraj krzesła o jakościowej konstrukcji, świetnie sprawdzają się metalowe oraz wykonane z naturalnego drewna. 

Najlepszą jakością powinien wyróżniać się też sam materiał obiciowy. Wybieraj krzesła welurowe, których materiał jest gruby, patrz na jego gramaturę. Sprawdź też, czy włos materiału układa się ładnie w jedną stronę oraz czy nie przyjmuje najmniejszych paproszków i kurzu. Dobrej jakości welur jest śliski i łatwo się go czyści.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here