Jakie korzyści można odnieść z konsolidacji chwilówek w firmie pożyczkowej?

0
468

Konsolidacja chwilówek najczęściej możliwa jest wyłącznie w firmach, które działają poza systemem bankowym. Jeśli bank decyduje się na skonsolidowanie kredytów i chwilówek, to najczęściej wśród konsolidowanych może być tylko jedna pożyczka. Inaczej jest z konsolidacją w firmach pożyczkowych. Jakie korzyści można z jej tytułu odnieść?

Konsolidacja pozabankowa

Podobnie jak w przypadku kredytów bankowych, firmy pożyczkowe również przygotowały dla klientów, którzy mogą mieć pewne problemy ze spłatą swoich wcześniejszych chwilówek, pożyczkę konsolidacyjną. Pozwala ona połączyć ze sobą wiele chwilówek.

Co ciekawe, w firmie działającej poza sferą bankową możliwa będzie nawet konsolidacja chwilówek po terminie spłaty. W bankach jest to niemożliwe, ponieważ Komisja Nadzoru Finansowego właściwie zobowiązuje instytucje bankowe do tego, by sprawdzać skrupulatnie historię kredytowania w BIK i przy negatywnych wpisach odmawiać udzielenia zobowiązania. Nie ma więc możliwości, by z konsolidacji bankowej skorzystał klient, który ma niespłacone, przeterminowane chwilówki.

Firmy pozabankowe pozostają poza nadzorem KNF, dlatego nie muszą w ogóle kontrolować BIK-u, a jeśli już to robią, to w sposób liberalny podchodzą do umieszczonych tam wpisów. Dlatego nawet osoby zadłużone teoretycznie mają szansę na konsolidację chwilówek po terminie.

Korzyści wynikające z konsolidacji pozabankowej

Dzięki temu, że klient skorzysta z konsolidacji chwilówek po terminie ma szanse przerwać czas, w którym dany pożyczkodawca nalicza odsetki karne od zobowiązania finansowego. Owa konsolidacja powoduje, że dotychczasowe zobowiązania finansowe są spłacane za jednym razem i zamieniane na jedną większą pożyczkę, z niższą sumarycznie ratą, którą spłaca się w dogodnym terminie.

Prócz tego konsolidacja chwilówek po terminie spłaty oznacza spokój wynikający z obniżenia poziomu zadłużenia. Rata spłacana przez klienta staje się niższa, dzięki czemu nie jest tak dużym obciążeniem dla budżetu domowego klienta. Odzyskuje on kontrolę nad zobowiązaniami, a przez to także nad własnym życiem. Przestaje być nierzetelnym dłużnikiem, co korzystnie oddziałuje na jego psychikę.

Niekiedy istnieje możliwość uzyskania wyższej kwoty, niż wynikałoby to z sumy konsolidowanych zobowiązań. To dodatkowa pożyczka, przyznawana klientom z wystarczająco wysoką zdolnością kredytową, którą można dowolnie wykorzystać.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here