Co sprawia iż perfumy mają wyjątkowy zapach

Perfumy są wytwarzane z różnego rodzaju nut zapachowych, są to odpowiednie kompozycje które dobierane są przez specjalistów tak aby utworzyć pożądany zapach.

Oczywiście mamy do wyboru wiele różnych nut kwiatowych są to nuty orientalne, cytrusowe, kwiatowe, drzewne oraz szyprowe. Warto zwrócić uwagę iż wiele z nich może być ze sobą łączonych, w perfumach dla kobiet często występuje wiele nut kwiatowych, jeżeli preferujemy lżejsze perfumy możemy wybrać nuty cytrusowe.

Nuty zapachowe wchodzące w skład perfum

Najczęściej spotykaną grupą są zapachy kwiatowe, może być to przykładowo konwalia, fiołek ale także często w perfumach spotykamy przykładowo ekstrakty z róży. Z pewnością takie zapachy jak lawenda mogą być także odpowiednie dla mężczyzn. Bardzo interesujące są nuty orientalne, tutaj możemy zauważyć zapachy przypraw takich jak cynamon, piżmo, goździki ale także zapachy które będą kojarzyły nam się z kawą czy też czekoladą. W przypadku nut cytrusowych będą to lekkie zapachy kojarzące nam się z limonkami, mandarynkami, pomarańczą czy też oczywiście cytryną.

Warto zwrócić uwagę iż nuty cytrusowe bardzo dobrze łączą się z nutami drzewnymi. W przypadku nut drzewnych często wykorzystuje się drzewo cedrowe, heban, drzewo sandałowe są to zapachy także żywiczne ale mogą być kojarzone przykładowo z korą. Z pewnością są to zapachy uważane za nieco cięższe, z pewnością nie zawsze bardzo dobrze sprawdzają się w przypadku zapachów które nosimy na co dzień, może być to przykładowo zapach na wieczór. Zapachy szyprowe będę kojarzone z mchem dębowym, paczulą czy bergamotką, będzie to doskonała kompozycja w połączeniu z nutami cytrusowymi czy też kwiatowymi. Warto zwrócić uwagę iż w tym przypadku także bardzo interesujący będzie zapach paproci. Z połączenia różnych nut mogą powstać perfumy takie jak przykładowo YSL opium, jest to połączenie nietuzinkowych aromatów gdzie znajdziemy intensywny zapach korzenny, nutę mandarynki, dodatkowo wyczujemy tutaj lawendę pieprz czy imbir. Z pewnością jest to bardzo popularny zapach który wybierany jest przez mężczyzn na całym świecie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here