Jak dobrać soczewki dla osób z astygmatyzmem

Astygmatyzm to wada wzroku, która wcale nie należy do rzadkości. Dotyczy bowiem znacznej części ludzkości i może objawić się zarówno w bardzo młodym wieku, jak i starszym. Skutecznym sposobem na korektę astygmatyzmu są soczewki kontaktowe. Problemem może być jedynie ich prawidłowy dobór, ponieważ ta wada wzroku może przybierać najróżniejsze formy. Z tego względu szkła korekcyjne muszą być bardzo precyzyjnie dobrane. W jaki sposób dobrać soczewki dla astygmatyków? Czym kierować się przy wyborze? Sprawdź, co radzimy.

Czym jest astygmatyzm i jakie są jego objawy?

To bardzo powszechna wada wzroku, która objawia się zamglonym, niewyraźnym i nieostrym widzeniem z różnej odległości. Jej przyczyną jest nieprawidłowa budowa oka. Rogówka lub soczewka nie mają prawidłowego kształtu kuli, a bardziej wydłużony, przypominający piłkę do gry w rugby. To powoduje załamywanie światła na powierzchni oka, przez co powstaje zamglony, rozmyty, niewyraźny obraz. Nieostre widzenie jest szczególnie uciążliwe przy wykonywaniu prac manualnych, pracy przy komputerze, czy podczas lektury książki. Zamazane widzenie jest także bardzo dokuczliwe podczas obserwacji przedmiotów z oddali, np. nazw i numerów ulic czy znaków drogowych. Objawem astygmatyzmu mogą być m.in. bóle głowy i oczu, zmęczenie wzroku przy czytaniu i pracy przed monitorem komputera, tarcie oczu i przekrzywianie głowy w celu poprawy jakości widzenia i zaburzone poczucie przestrzeni.

Soczewki dla astygmatyków — jak je dobrać?

Wybór soczewek nie jest taki prosty, jakby się wydawało. Pamiętaj, że nie możesz ich wybierać samodzielnie. Najważniejsze to znaleźć godnego zaufania specjalistę, który przeprowadzi odpowiednie badania wzroku i zaproponuje najskuteczniejszą metodę leczenia. W zależności od tego czy okulista wykryje astygmatyzm regularny, czy nieregularny dopasuje dla twoich oczu najlepszą metodę korekty wzroku. W pierwszym przypadku najlepszym rozwiązaniem będą miękkie, toryczne soczewki kontaktowe, zaś w drugim specjalistyczne szkła korekcyjne. Bardzo dobrym wyborem są produkty Acuvue, ponieważ marka oferuje najwyższej jakości soczewki kontaktowe, specjalnie przeznaczone dla astygmatyków.

Jakie soczewki dla osób z astygmatyzmem?

W ofercie acuvue.pl znajdziesz Acuvue Oasis 1 Day Astigmatism, dwutygodniowe soczewki Acuvue Oasis for Asigmatism i 1 Day Acuvue Moist for Asigmatism. To najlepsze na rynku soczewki kontaktowe, które zatrzymują ponad 98% promieniowania UVB i 85% promieniowania UVA. Ich ogromnym atutem jest specjalna technologia nawilżania, która zapewnia oczom najwyższy poziom nawilżenia przez cały dzień. Soczewki kontaktowe zostały zaprojektowane pod kątem korygowania astygmatyzmu, dzięki czemu zapewniają komfort widzenia, nawet w trudnym i wymagającym środowisku, takim jak np. wielogodzinna praca przed monitorem komputera czy klimatyzowane pomieszczenia.

Soczewki dla astygmatyków Acuvue to idealny wybór dla twoich oczu. Powstały bowiem w oparciu o najnowocześniejsze technologie, które zadbają o komfort twojego widzenia w sposób kompleksowy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here