ortodonta

Jedną z największych obaw przed założeniem aparatu ortodontycznego jest chęć dowiedzenia się, jak bardzo boli taka procedura.

Ponieważ aparat wyrównuje położenie zębów w kości, będzie trochę boleć, ale ból nigdy nie powinien być silny. Aparaty ortodontyczne działają poprzez powolne wyrównywanie zębów, więc nie powinno być żadnego rozdzierającego bólu. Ból po pierwszym założeniu aparatu powinien ustąpić w ciągu kilku dni. Możesz wziąć dostępny bez recepty środek przeciwbólowy, aby pozbyć się dyskomfortu. Twoje usta mogą być również nieco obolałe, gdy zaciśniesz szczęki. Wybieraj w tym okresie tylko miękkie pokarmy, a nawet wyłącznie zupy, aby pomóc w łagodzeniu bólu.

Dlaczego należy zdecydować się na aparat ortodontyczny

Braki w zębach powodują ciche świsty i syczenie podczas mówienia, z których możesz nawet nie zdawać sobie sprawy. Niewspółosiowość szczęki może również wpływać sposób wymawiania słów. Z prostszymi zębami bez przerw i prawidłowo wyrównaną szczęką, twoja mowa może znacznie się poprawić. Założenie aparatu ortodontycznego w wieku młodzieńczym może poprawić ogólny stan zdrowia jamy ustnej w stosunkowo krótkim czasie. Będziesz musiał dokonać drobnych zmian w swojej diecie, ale w większości przypadków będziesz mógł cieszyć się życiem tak, jak zwykle.Przepełnienie ust dziecka może utrudniać prawidłowe wyżynanie się zębów stałych. Noszenie aparatu ortodontycznego pozwala na prawidłowe rozmieszczenie zębów, dzięki czemu nowe zęby mają wystarczająco dużo miejsca, aby rosnąć. Zmniejszy to również prawdopodobieństwo, że dziecko doświadczy bolesnych, zatrzymanych w szczęce zębów stałych. Aparaty ortodontyczne skracają czas potrzebny na drugą fazę leczenia. Po wyrośnięciu stałych zębów mogą one zostać rozstawione i wymagać dalszego noszenia aparatu.Gabinet ortodontyczny we Wrocławiu znajdziesz na stronie http://wroclaw-ortodonta.pl/. Zaopatrzenie dziecka w aparat ortodontyczny rozwiąże wszelkie problemy z wyrównaniem szczęki i pozwoli na odpowiednie odstępy dla zębów dorosłych. To sprawia, że druga faza leczenia przebiega znacznie płynniej, ponieważ jest o wiele mniej pracy do wykonania. Ortodonta prawdopodobnie skupi się tylko na kwestiach odstępów, a nie na niewspółosiowości, chyba że u dziecka występuje taki problem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here