Peruki z włosów naturalnych

Z peruk korzystają rozmaite osoby, kierowane różnorodnymi pobudkami. Niekiedy, peruka pełni funkcje estetyczno-artystyczne: używana jest podczas występów scenicznych lub w czasie noszenia wybranych kreacji. Z peruk korzystają również osoby pozbawione naturalnego owłosienia na głowie – na przykład na skutek przebytej choroby lub chemioterapii. Ponadto, peruki to rozwiązanie dla osób o rzadkim i wypłowiałym owłosieniu, które pragną wyglądać młodziej i atrakcyjniej. Niezależnie od motywacji stojącej za decyzją o zakupie peruki – warto się do niej odpowiednio przygotować. Poniżej podpowiemy o czym warto pamiętać, przeglądając dostępne peruki oraz dlaczego peruka z włosów naturalnych to wybór właściwy.

Peruka naturalna – najważniejsze informacje

Peruki naturalne wykonane są z naturalnego owłosienia ludzkiego. W ich produkcji korzysta się z włosów pochodzących od różnych osób, o różnej przynależności etnicznej i cechach genetycznych. Najczęściej jednak peruki wykonane są z włosów o podobnej lub identycznej barwie, co umożliwia dobór koloru pasującego do naszej cery oraz innych preferencji.

W porównaniu do peruk syntetycznych peruki naturalne są o wiele lepszej jakości. Przede wszystkim – idealnie imitują naturalne uczesanie, nie zdradzając w żaden sposób, że mamy do czynienia z peruką. Są lśniące, łatwe w rozczesywaniu oraz nadają się stylizowania. Przykładowo – peruki z włosów naturalnych możemy stylizować, korzystając z kosmetyków do włosów, a także obcinać, jeśli ich długość nam nie odpowiada.

Sposób zakładania i mocowanie peruki

Różne modele peruk mogą być zakładane oraz mocowane w nieco odmienny sposób. Zależy to oczywiście od samego rodzaju peruki oraz tego, czy mamy na głowie własne, naturalne włosy, czy jesteśmy zupełni łysi. W tym pierwszym przypadku należy rozpocząć od dokładnego zaczesania własnych włosów, tak aby nie przeszkadzały w czasie noszenia peruki. Najlepiej, zaczesać je na gładko, nie pozostawiając żadnych odstających kosmyków.

Następnie należy założyć siatkę ściągającą, która utrzymywać będzie nasze włosy w sposób nieruchomy. Na nią nakładamy perukę – zaczynając od czoła, aż po tył głowy. Niekiedy stosuje się specjalne spinki, grzebyki lub innego typu zapinki. Pomagają w stabilizacji i właściwym ułożeniu peruki.

W przypadku osób pozbawionych naturalnego owłosienia na głowie stosuje się specjalne taśmy przyklejające do nakładania peruk. Taśmy takie można kupić w specjalnych sklepach, choć często są sprzedawane jako elementy w wyposażeniu peruki.

Gdzie kupować peruki?

Wszystkim osobom poszukującym profesjonalnych dostawców peruk naturalnych polecamy zapoznać się z ofertą Hair Lux, sklepu internetowego specjalizującego się w dostarczaniu peruk różnych typów oraz akcesoriów wykorzystywanych przy ich użytkowaniu. Oprócz peruk, w ofercie Hair Lux znajdują się również włosy doczepiane naturalne, toppery, kosmetyki do peruk oraz peruki syntetyczne.

Szeroka oferta peruk naturalnych obejmuje różne fasony oraz kolory włosów, w tym między innymi: peruki z grzywką (różnej długości), peruki po ramiona, peruki półdługie, peruki „na imprezę” oraz liczne inne. Z oferty peruk korzystają zarówno klienci pragnący zamaskować niedoskonałość własnej fryzury, jak i pacjenci onkologiczni, którzy na skutek chemioterapii utracili naturalne owłosienie na głowie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here