Gryzonie jako zwierzęta domowe

Pies, kot i rybki zdecydowanie nie są jedynymi opcjami dla fanów zwierząt domowych. Podczas poszukiwań idealnego pupila warto zwrócić uwagę na gryzonie, które również mogą być świetnymi towarzyszami. Przeważnie są dość tanie w utrzymaniu, a także nie wymagają dużo miejsca w mieszkaniu. Dowiedz się, jakie gryzonie doskonale sprawdzą się w roli zwierząt domowych.

Chomiki

Wiele osób przygodę z gryzoniami zaczyna właśnie od chomików. Te niewielkie gryzonie nie są wymagające, żyją krótko i są naprawdę tanie w utrzymaniu. Regularny zakup trocin ze strony https://www.aquaelzoo.pl/928-trociny-i-sciolka-dla-chomika z pewnością nie obciąży zbytnio domowego budżetu. Na dodatek chomiki świetnie sprawdzają się w małych mieszkaniach i mogą być hodowane w pojedynkę.

Świnki morskie

Wśród gryzoni trudno znaleźć tak sympatyczne, łagodne i towarzyskie zwierzęta jak świnki morskie. Taki pupil po oswojeniu z przyjemnością będzie bawić się z właścicielem, z pewnością spodoba mu się również głaskanie. Na dodatek koszt utrzymania jest stosunkowo niski, a opieka nie wymaga dużo czasu. Należy jednak pamiętać, że świnki morskie preferują życie w stadzie, dlatego konieczny może być zakup minimum dwóch sztuk.

Szczury

Hodowanie szczura domowego może być jedną z najciekawszych przygód w życiu. Te dość kontrowersyjne gryzonie są niezwykle inteligentne i bardzo szybko nabywają nowe umiejętności. Przy odrobinie cierpliwości można nawet nauczyć je sztuczek. Niewątpliwą zaletą szczurów jest też ich towarzyskość. Nie bez znaczenia są także dość niskie koszty związane z zakupem pożywienia i niezbędnego wyposażenia do klatki.

Myszy

Fani niewielkich gryzoni zdecydowanie powinni zwrócić uwagę na myszy domowe, które mogą być ciekawą alternatywą np. dla chomika. Zakup niezbędnego wyposażenia ze sklepu AquaelZoo i comiesięczne koszty utrzymania są dość niskie. Na dodatek myszy można bez problemu hodować nawet w przypadku mniejszego mieszkania, choć warto pamiętać o ich nocnym trybie życia. Zaleca się ponadto postawienie raczej na kilka sztuk, ponieważ myszy preferują życie w stadzie.

Szynszyle

Szynszyle bez wątpienia są jednymi z najbardziej efektownych gryzoni. Trudno oderwać wzrok od ich puszystego ogona i uroczego pyszczka z dużymi uszami. Nie jest to jednak zwierzę dla każdego. Szynszyle mogą żyć nawet kilkanaście lat, potrzebują dużej klatki i wybiegu, a także są dość wymagające w kwestii pielęgnacji, pożywienia i zdrowia. Należy zatem raczej liczyć się z dość wysokimi kosztami, które z pewnością wynagrodzi łagodne usposobienie i towarzyskość pupila.

Koszatniczka

Koszatniczki są dość wymagającymi gryzoniami ze względu m.in. na konieczność regularnych kąpieli w specjalnym pyle. Na pewno jednak dostarczą domownikom mnóstwo radości. Uwielbiają bowiem zabawy i czerpią przyjemność z aktywności. Ze względu na potrzebę towarzystwa zaleca się zakup co najmniej dwóch osobników, co może zapewnić jeszcze więcej zabawnych sytuacji i wyjątkowych wspomnień.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here