15:30

Kobo Professional: Face Contour Mix (Zestaw kremowych podkładów do konturowania twarzy) vs Face Contour Stick (Kredki do konturowania twarzy)

... czyli porównanie kosmetyków do konturowania jednej firmy.

Kobo powiększyło swoją ofertę produktów do konturowania na mokro. Tym razem, firma postawiła na bardzo wygodną i modną w ostatnim czasie formę kosmetyku - kredkę. Dostępne są trzy kolory sprzedawane oddzielnie, więc w porównaniu z paletą, kupujemy tylko to, co sobie wybierzemy, choć przewagę cenową ma tu akurat kółko czterech kremowych podkładów do konturowania, czyli wspomniana paleta właśnie. Na co się zatem zdecydować i jakie inne cechy posiadają te produkty? Ten post ułatwi Wam decyzję, bo przyjrzymy się im z bliska i porównamy, co mam nadzieję rozstrzygnie wszelkie Wasze wątpliwości.. Zapraszam.Co było pierwsze? Paletka. Nie tylko w mojej kosmetyczce, również na półce szafy Kobo. W tym czasie zdążyła zjednać sobie wielbicieli (jestem jedną z fanek), ale zapewne jest grono osób, które z jakiejś przyczyny lub przyczyn, za nią nie szaleje. Jedni i drudzy zapewne szukają jednak perełki wśród nowości w kredce. I tak doszłam do wniosku, że czas, by te produkty powalczyły trochę o Wasze serca, zatem o ich wadach i zaletach zadecyduje również pojedynek.


W tym poście:


 1. Przedstawię Wam każdy z tych produktów ze szczegółami
 2. Zobaczycie efekt na twarzy, jaki dają krok po kroku, również PRZED I PO
 3. Zaproponuję Wam też kilka wyznaczników, którymi warto podążać przy wyborze, w postaci Q&A, czyli pytań i odpowiedzi oraz porównania/rankingu
 4. Odpowiem między innymi na pytanie, który z tych produktów jest bardziej profesjonalny

Kobo Professional, Face Contour Mix
(Zestaw kremowych podkładów do konturowania twarzy)Produkt w formie okrągłej paletki. Zakręcane opakowanie, z przezroczystym wieczkiem, a w środku 4 odrębne przegródki, w których znajdziecie następujące kolory:
 • chłodny brudny szaro-brązowy (odpowiednik koloru w kredce: Shading)
 • ciemny chłodny brąz wpadający, który nie jest pomarańczowy! (odpowiednik koloru w kredce: Sculpting)
 • jasny beżowo-żółty (odpowiednik koloru w kredce: Highlighting)
 • jasny beżowo-łososiowy/brzoskwiniowy

Tworzywo, z którego wykonana jest paleta to gruby, porządny czarny plastik, a wieczko to przezroczysty cieńszy plastik. Będąc przy tym temacie, kiedyś nadepnęłam na wieczko i zła wiadomość jest taka, że nastąpiło pęknięcie, widoczne w formie rysy, ale dobra, ze nie rozpadło się w drobny mak, co pozytywnie mnie osobiście zaskoczyło.
Do użytku potrzebny jest pędzelek, którym nałożymy wybrane kolory na twarz. Wystarczy syntetyczny pędzelek języczkowy, np. taki jak do korektora. Można na upartego palcem, ale ma to dwie podstawowe wady: jest to niehigieniczne i nieprecyzyjne. Do roztarcia będziemy potrzebować pędzel, a najlepiej gąbeczkę typu Beauty Blender.
Cena i gramatura: 19,99pln/12g
Wielkość: denko klasycznej szklanki

EFEKT NA TWARZY
Krok 1. Podkład i korektor
Krok 2. Chłodny szary brąz
Krok 3. Ciemny brąz
Jeśli dobrze rozetrzemy produkty, nie ma mowy o brązowych plamach, nawet przy kilkukrotnym budowaniu  natężenia koloru.

Kobo Professional, Face Contour Stick 
(Kredki do konturowania twarzy)


Produkt w formie wysuwanej, wygodnej w trzymaniu, użytku i rysowaniu kredki. Producent oferuje 3 kolory do kupienia osobno.:
 • highlighting
 • shading
 • sculpting

Tworzywo: gruby, porządny czarny plastik, ze skuwką z przezroczystego grubszego plastiku.
Do użytku nie potrzebujemy w zasadzie nic więcej, bo kredka ma ten plus, że jest samowystarczalna. Do roztarcia, tak jak i w przypadku palety, będziemy potrzebować pędzel, a najlepiej gąbeczkę typu Beauty Blender.
Cena i gramatura: 19,99 pln, 3g = 1 szt.
Wielkość tuszu do rzęs.

EFEKT NA TWARZY
Krok 1. Podkład i korektor

Krok 2. Kredka Shading

Krok 3. Kredka Sculpting
Po lewej jest widoczna linia, którą rysuję produktem, po prawej już efekt po blendowaniu gąbeczką.


Tutaj jest efekt po nałożeniu obu kredek (każda jeden raz):
Przed konturowanie (tylko podkład)
i po...

i efekt jaki uzyskałam po jednej warstwie Shading, a następnie nałożyłam dwie warstwy Scuplting:

Jeśli dobrze rozetrzemy produkty, nie ma mowy o brązowych plamach, nawet przy kilkukrotnym budowaniu natężenia koloru.


Q&A 
PRODUKTY DO KONTUROWANIA KOBO

Q. Jak wyglądają swatche obu tych produktów w porównaniu ze sobą?
A.

Q. Dlaczego kupiłam tylko dwa z trzech proponowanych kolorów kredek?
A. Nie bez powodu zdecydowałam się na dwa z trzech proponowanych w ofercie kolorów kredek. Po pierwsze jestem osobą o zbyt jasnym odcieniu skóry, by kolor highlighting dał u mnie mocny dedykowany efekt rozjaśnienia, jego odcień jest po prostu zbyt zbliżony do mojego naturalnego koloru skóry. Jeśli potrzebuję efektu mocno wykonturowanej twarzy i odciętych linii ciemnych odcieni , wtedy sięgam po jasno żółty kolor z paletki lub bardzo jasny korektor. Gdybym nie miała paletki, może zdecydowałabym się też na najjaśniejszą kredkę, ale w obecnej sytuacji jest to zbytek, bo highlighting to nic odkrywczego, pod względem koloru samego w sobie i jego zastosowanie można sobie zamienić no właśnie - chociażby średnio kryjącym jasnym korektorem.

Q. Który produkt daje więcej możliwości?
A. Paleta daje nam tyle samo możliwości, co zakup wszystkich trzech kredek. Wybór palety jednak ma tę przewagę, że podczas jednorazowego zakupu, od razu mamy wszystkie kolory + jeden dodatkowy, które potrzebujemy do podstawowego, delikatnego dziennego konturowania, ale też do tego bardziej rozbudowanego, w którym za pomocą jasno żółtego czy łososiowego wyostrzycie kontury ciemnych odcieni. Dodatkowo jasne kolory palety, wklepane palcem lub pędzelkiem, mogą Wam też posłużyć awaryjnie jako korektor na niedoskonałości (wypróbowane przeze mnie w podróży), ponieważ mają matowe wykończenie. Nie wiem jak w przypadku kredki by się to sprawdziło.

Q. Czy jasne kolory z palety można używać jako kryjący korektor/kamuflaż pod oczy?
A. Na delikatną skórę pod oczami ich nie polecam, gdyż ich kremowo-woskowa konsystencja jest na to zbyt ciężka, a już zwłaszcza na co dzień. Na wielkie wyjście można zaryzykować cienką warstwę, ale pod warunkiem, że takie "kalibry", nie wchodzą Wam w zmarszczki.

Q. Co jest łatwiejsze i szybsze w użyciu?
A. Nie jest tak, że któryś z tych produktów jest nam łatwiej nałożyć, a któryś trudniej, bo mają taką konsystencję, że nie przysparza to problemów. Przy palecie potrzebujemy pędzelka, ale taki, który się sprawdzi ma w swojej kolekcji już zapewne większość z Was. Być może dla tych bardzo początkujących z makijażem, szybsze okażą się kredki, ale użycie pędzelka przy nakładaniu produktów z palety, nie zabiera aż tyle czasu, by mówić pod tym względem, o wyższości jednego kosmetyku nad drugim.

Q. Czy te kosmetyki mają wady?
A. Będąc w drogerii, od jednej z dziewczyn, usłyszałam, że ją zapychają. Ja nie miałam tego problemu, ale jak to w życiu bywa, jedną skórę będą, inną nie. Do palety potrzeba języczkowatego pędzelka, a kredki po jakimś czasie używania będą miały coraz bardziej płaski koniec, przez co tracą na precyzyjności.

Q. Jeśli zdecyduję, się na kredki, to które kolory kupić?
A.Które kolory kupicie zależy od Was, ale Shading i Sculpting to absolutna podstawa, jeśli chcemy mówić o prawdziwym konturowaniu.

Q. Co bardziej opłaca się kupić w sensie finansowym?
A. Bezapelacyjnie jest to paleta.

Q. Czy lepszą pigmentację ma paletka-kółko czy kredki?
A. Produkty w opakowaniu i podczas nakładania, mają pigmentację na dokładnie tym samym poziomie (co myślę, ze widać świetnie na swatch'ach), ale podczas rozcierania/blendowania, czyli w praktyce, więcej pigmentu/koloru na twarzy zostawia nam paletka. Nie znaczy to, że kredki mają słabą pigmentację, paletka ma po prostu bardzo, bardzo dobrą.

Q. Który produkt jest bardziej kremowy?
A. Zaskakująco to produkty w palecie są bardziej kremowe.

Q: Czy to znaczy, że konsystencja podkładów w palecie przez to łatwiej rozprowadza się po twarzy?
A.O dziwo nie ma to wpływu, kredki pod tym względem też nie "kuleją". Myślę, że ma to bardziej podłożę w kwestii formy danego produktu (sztyft/kremowy podkład).

Q. Który produkt lepiej się blenduje/rozciera?
A. Tak samo bardzo dobrze, łatwo i szybko, z lekką przewagą kredek, ale trzeba wziąć po uwagę, że tak jak wspomniałam te "oddają", wytracają podczas pracy więcej pigmentu, w wyniku czego właśnie nieco krócej potrzeba je rozcierać/blendować.

Q. Które produkty są bardziej matowe?
A. Te w palecie, ale kredki też nie błyszczą się z daleka. Po przypudrowaniu nie ma to też aż tak wielkiego znaczenia w codziennym makijażu.

Q. Które produkty mają chłodniejsze odcienie?
A. Te w palecie są chłodniejsze. Na pewno szary brąz i ciemny brąz, mają widocznie chłodniejsze odcienie. Te w kredce są cieplejsze, ale nie są ciepłe. Powiedziałabym, że chłodne w kierunku neutralne. Zobaczcie sami.

Jasny szaro-brązowy odcień palety i kredka kolor Shading
Ciemny brąz palety i kredka kolor Sculpting


Q. Który produkt jest bardziej trwały?
A. Oba wytrzymują cały dzień noszenia, pod koniec dnia, kredki, jako że dają delikatniejszy efekt, mogą być mniej widoczne w sztucznym świetle.

Q. Który produkt da bardziej naturalne wykończenie?
A. Oba, bo klucz nie w produkcie, a w nakładanej ilości każdego z nich.

Q. Zatem który wypada bardziej profesjonalnie?
A. Moim zdaniem to paleta, ale sami pewnie wiecie już, co bardziej Wam przypadło do gustu.


Podsumowanie: To teraz kategorie i punktacja (warto przeczytać tekst, żeby wiedzieć o co dokładnie chodzi, inaczej to naprawdę tylko powierzchowna wiedza o nich)
   


Paleta
Kredka
1.możliwości
konturowania
produktu
1
0,5
(musimy kupić 3 produkty, a i tak mamy jeden kolor mniej)
2. pigmentacja
1
0,5
3. konsystencja
1
1
4. blendowanie
/rozcieranie
0,5
(przez mocniejszą pigmentację, może, choć nie musi, być trochę dłuższe)
1
5. matowość
1
0,5
6. chłodność
odcieni
1
0,5
7. trwałość
1
1
8. cena/ilość
1
0,5
Podsumowanie każdy myślę zrobi sam, odnosząc się do Q&A i swoich preferencji, sam zadecyduje, co zbiera w jego opinii więcej punktów, a co je traci. Pamiętajcie, to pół obiektywny (cena, opakowanie, chłodne kolory), a pół subiektywny (użytkowanie, trwałość, blendowanie- każdy ma inną technikę i wprawę) ranking paleta vs kredka.

Pierwszy post, w którym recenzuję kosmetyk do makijażu, więc bądźcie wyrozumiali, ale liczę, że dacie mi znać, co się Wam w nim podobało, a co nie, żebym się mogła dla Was doskonalić w tym. Liczę na Was!

Co myślicie o tych produktach? Używacie ich? Koniecznie napiszcie, jakie macie swoje ulubione produkty do konturowania. W komentarzach możemy kontynuować Q&A, jeśli coś jest jeszcze do wyjaśnienia.

8 komentarzy:

 1. Paletka interesujaca ale kredki wydaja sie byc bardziej poreczne i nie kazdy potrzebuje 4 kolorow ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dokładnie, co kto chce, lubi i jak mu będzie łatwiej i przyjemniej. Oba produkty spełniają swoją funkcję na tak dobrym poziomie, że kwestia wyboru to już indywidualna preferencja.

   Usuń
 2. Bardzo ładny masz makijaż oczu, wyraźny ale jednocześnie delikatny ;) zdradzisz jak go robisz?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję bardzo, pewnie, że tak. Ten, gdzie konturowałam twarz paletką, używałam cieni z Wet n Wild, z paletki o nazwie Comfort Zone. W google jest sporo jej zdjęć i swatch'y. Trzy pierwsze cienie z pierwszej kolumny, zgodnie z ich przeznaczeniem (ta paleta ma cienie ponazywane browbone, eyelid, crease, definer)i ostatni cień z tej palety, z drugiego rzędu, w załamanie i zewnętrzny kącik. I rozcieram, aż efekt będzie delikatny i nie będzie ostrych przejść. Ten gdzie twarz konturuje kredkami to są cienie z kilku paletek sleeka, ale coś na bardzo podobnej zasadzie, tyle, że ten cień, którym zaznaczam zewnętrzny kącik jest jaśniejszy i bardziej "pospolity" niż w pierwszym makijażu. Tusz w obu przypadkach to Lovely, Pump Up mascara. Bez jakiejś większej filozofii, sposobów na nakładanie itp.

   Usuń
 3. Bardzo fajne i wyczerpujące porównanie. Sama dopiero zaczynam przygodę z bardziej profesjonalnym makijażem, a konturowanie przeraża mnie najbardziej. Wydaje mi się, że wybrałabym paletkę, bo daje większą możliwość sprawdzenia jakie odcienie bardziej będą mi pasować.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja jestem fanką konturowania na mokro już długi czas, ale Gosia również dopiero co zaczęła, kilka dni temu, ze swoim pierwszym produktem do konturowania na mokro i już następnego dnia napisała mi wiadomość "to konturowanie na mokro jest łatwiejsze i szybsze niż pudrem", więc nie taki diabeł straszny, jak go malują :) Paletka jako, że jest też w cenie jednej kredki, to myślę, że zdecydowanie się sprawdzi na początek. Poza tym, to jest też dobry produkt, który dziewczyny bardzo pozytywnie oceniają chociażby na wizażu, więc myślę, że powinna w ogóle Ci się przydać, nie tylko jako "tester" kolorów :) Pamiętaj, że trening czyni mistrza, a moje pierwsze konturowania też nie były do końca udane, tak jak i kreski eyelinerem :)

   Usuń
 4. A ja się zastanawiam, gdzie mogę kupić kosmetyki Kobo stacjonarnie?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Stacjonarnie znajdziesz je w sieci drogerii Natura. I o ile dobrze mi wiadomo, to każdy ich punkt, wyposażony jest w tę szafę. Jeśli nie ma akurat Natury w Twoim mieście, to od niedawna mają też swój sklep internetowy.

   Usuń

Copyright © 2014 Blond Hair Affair , Blogger